Portföljen 2019-10-02

Nedan återfinns sammansättningen av min portfölj den 2 oktober 2019. Jag har huvuddelen av innehaven i vanlig depå. Vissa innehav hålls dock i Investeringssparkonto (ISK) eller kapitalförsäkring (KF).

Svenska basinnehav

Eastnine2000232400
Gaming Corps20000050000
Investor B700324800
Kallebäck Property Invest700126700
Kindred Group2000109600
Lundbergföretagen B800286240
Nordea Bank Abp20013630
SAAB B600159000

Amerikanska börshandlade fonder

3D Printing ETF20039558
Global X Longevity Thematic ETF40082114
Global X MSCI Nigeria ETF10012541
Global X Robotics & Artificial Intelligence ETF10019039
ROBO Global Robotics and Automation Index ETF 20072845
Vanguard Emerging Markets Stock Index Fund ETF20078485
WisdomTree Emerging Markets SmallCap Dividend Fund10043374
WisdomTree Japan SmallCap Dividend ETF 200134115

Biotechbolag

AgeX Therapeutics Inc40063140
Amgen Inc1018736
Astra Zeneca2016850
Celegene Corp109646
Chromadex Corp40018300
CRISPR Therapeutics AG4015389
Editas Medicine Inc5010634
Geron Corp100014494
Incyte Corp107229
Novartis AG2016645
Novozymes B208113
Organovo Holdings Inc20005620
Proteostatis Therapeutics Inc6004851
PureTech Health plc60017554
Regenxbio Inc3010693
resTORbio Inc30024255
UNITY Biotechnology Inc20012068

Fonder och fondrobotar

Nordnet Superfondet Norge784,4119304
Lysa 80 % aktier 20 % räntor32782
Värde finansiella tillgångar2153961
Belåning Avanza-134365
Nettovärde2019597


Länkar till tidigare portföljrapporter:

Portföjen 2019-07-29